Aukštutinė (Gedimino) pilis Vilniuje.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[VLN] Vilniaus aukštutinė (Gedimino) pilis
Collapse
X
-
farbromŽymos: Joks
-
Labai įdomus reportažas Aukseli, daug kartų teko čia užkopti, bet į rūmų vidų dar neteko patekti. Iš rytų pusės rūmų siena daug kur suskilusi, atsirado plyšių, reikia šiam objektui skirti lėšų nuo tolesnio kalno šlaitų slinkimo, kitaip gali atsitikti ta pati situacija kai Bekešo bokštas su kalnu nuvirto į Vilnią.
Comment
-
Taip ir tikruju rizika tam yra, kadangi formuojasi ne viena nuosliauza, ka galima akivaizdziai pamatyti, ne veltui dabar yra pjaunami medziai esantys ant kalno kuri butent ir skatina kalno irima, kad nieko nedaroma taip nera, bet vien tik medziu pjovimas kalno erozijos nesusitabdys.Lithuanian Top 5 tallest buildings
1. Europa Tower 126 m. 33 f.
2. Pilsotas 112 m. 34 f.
3. Arfa 100 m. 29 f.
4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.
Comment
-
Lietuvos žinios 2012.04.12
Feliksas ŽEMULIS
Mūšiai dėl piliakalnių vyksta ir dabar
Šiomis dienomis ant kai kurių Lietuvos piliakalnių kaukia pjūklai ir poška kirviai - kertami medžiai. Reikia tai daryti ar ne? Nukirsti visus, o gal bent dalį palikti? .
"Išsaugokite Gedimino kalną", - linkėjo šviesaus atminimo poetas Justinas Marcinkevičius. Tarsi atsiliepiant į šį jo priesaką netrukus po poeto mirties ant vieno pagrindinių Lietuvos simbolių - Gedimino pilies kalno - šlaitų pradėta pjauti medžius.
"Tegul žmonės nemano, kad tai darome su pasimėgavimu. Mums irgi skauda širdį žiūrint, kaip keičiasi kalno vaizdas, prie kurio buvome pripratę. Tačiau kalnui iškilo pavojus: suslūgus jame buvusiems tuneliams, medžių šaknys išlindo į paviršių. Stipriam vėjui pučiant, jos juda kartu su žeme", - LŽ sakė Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė.
Per Antrąjį pasaulinį karą vokiečiai Gedimino kalne išrausė zigzago formos tunelį. Kalno viduje jis jungė keletą didelių patalpų. Vokiečiai planavo ten slėptis nuo rusų bombardavimų, tačiau ir tai jų neišgelbėjo - teko pasitraukti. Po karo tunelį perėmę sovietų kariškiai įrengė jame sprogmenų sandėlį. Vėliau tunelis buvo pro ventiliacijos angą užpiltas žvyru. Geologai diskutuoja, ar žvyras pasklido po visą tunelį, ar liko tuščių tarpų. Matyt, vis dėlto liko, nes žemė ne vienoje vietoje įsmuko.
Gali nudardėti žemyn
Kalnui kenkia ir dėl besikeičiančio klimato vis dažnėjančios liūtys, žiemos įšalai bei pavasario atodrėkiai. Įtakos galbūt turi ir vibracija, kurią sukelia pro kalną važiuojančios mašinos. Jo šlaituose formuojasi nuošliaužos, neseniai buvo įgriuvęs į kalną vedantis kelias, skilinėja ant jo sumūrytos pilies sienos. Geologai perspėja: kurią nors naktį ar dieną kalno šlaitas gali nuslinkti, o paskui juos ir Gedimino bokštas su Lietuvos vėliava.
Istorikai primena, kad Gedimino kalno šlaitai praeityje slinko jau ne kartą, todėl jie buvo tvirtinami atraminėmis sienomis. Deja, ne visose vietose. Daug kas mano, kad medžiai ant šlaitų juos stiprina. Tačiau specialistai tvirtina, jog yra atvirkščiai: pučiant stipriam vėjui, ypač per audras, kurių pastaraisiais metais daugėja, medžiai šlaitus išjudina. Be to, po medžiais neauga žolė - dar viena šlaitų erozijos priežastis.
Štai kodėl Vilniaus savivaldybės sudaryta komisija nusprendė medžius nupjauti. Šį mėnesį, pasak muziejaus direktorės B.Kulnytės, tai bus baigta ir prasidės šlaitų sutvirtinimo darbai - bus vežama žemė, formuojama velėna.
"Ant kalno liks mažai medžių ir tik apačioje, kur jie mažiau pavojingi, - dėstė B.Kulnytė. - Kelmai bus sulyginti su žeme. Kai šias buvusių medžių žaizdas uždengs velėna, vaizdas bus geresnis, negu dabar".
Muziejaus direktorė priminė, jog kadaise Gedimino kalnas, kaip ir kiti Lietuvos piliakalniai, buvo be medžių, nes šie būtų trukdę gintis nuo priešų. Vėliau želdiniai išplito savaime. Daugiausia ant Gedimino kalno buvo klevų. Rudenį pageltus jų lapams, pagrindinis Lietuvos kalnas traukdavo vilniečių ir sostinės svečių akis. Tačiau medkirčiai tvirtina, kad daugelis jų nupjautų medžių buvo sukrypę, jau seni ir ligoti, tuščiaviduriais kamienais.
http://www.lzinios.lt/Tyrimas/Musiai...yksta-ir-dabarPaskutinis taisė Romas; 2012.04.17, 23:42.
Comment
-
Gedimino kalne kertami medžiai
http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/l...edziai-711753/
Vilniečių ir miesto svečių akys, pripratusios prie aukštais medžiais apaugusio kalno, kuris vešliai žaliuoja vasaros metu, dabar žvelgia nustebusios - piliakalnis atrodo lyg plikas.
Pagaliau sumastė kad medžiai piliakalniui nereikalingi.
Comment
-
Parašė Depeche Rodyti pranešimąO viska išpjaus, ar kai ką paliks?
Comment
-
Naujų neprisodins ir kiek siuo metu paliko tiek ir liks, tuo tarpu dabar prasides kalno tvirtinimo ir tvarkymo darbai, be to ka ziniasklaida raso ne visada reikia pasikliauti. Pirmiausia pjaunama, ne del grozio, bet del kalno stiprinimo. Medziu saknys labai arde kalna, o tai skatino nuosliauzu susiformavimo, o plius dar tai jog daugelis medziu buvo jau supuve ir kele gresme aplinkiniams.Lithuanian Top 5 tallest buildings
1. Europa Tower 126 m. 33 f.
2. Pilsotas 112 m. 34 f.
3. Arfa 100 m. 29 f.
4. Helios City Tower A 96 m. 27 f.
5. Europe Square Apartments 95 m. 27 f.
Comment
-
Parašė Eimantas Rodyti pranešimąBeje koks, pilies funkcionavimo laikotarpiu, buvo patekimas į ją?
šiek tiek matosi šiose rekonstrukcijose
Paskutinis taisė julius; 2012.04.18, 00:29.
Comment
-
Parašė Zorro Rodyti pranešimą
Comment
Comment